gruodžio 10, 2007

Ar verta kelti pedagogams algas?

"Pedagogai pradeda streiką" - tokia skambia antrašte papuoštas straipsnis patraukė mano dėmesį, bet viso neperskaičiau... Paskaičius, kad streikuojama bus darbo vietoje, nedėstant pamokų, pradėjau dėlioti eilinę "sąmokslo teoriją"...
Klausimas skambėtų taip : "Ar verta kelti padagogams algas?". Jeigu demonstratyviai to nepadarius, streikai greičiausiai padažnėtų, galbūt ir jų forma pasikeistų. Taip būtų sukurta dar viena grupė socialiai jautrių žmonių, kuriais nesunku būtų manipuliuoti, žadant algų pakėlimus, o gal ir karts nuo karto numetant trupinį kitą. Galų gale koks skirtumas dėstys jie tas pamokas ar ne. Mokiniams vienas džiaugsmas dar kelios dienos atostogų. Smagu, tiesa?
Bet žvelgiant giliau, šioje situacijoje nukentėjusioji pusė ir yra moksleiviai, tiksliau jų išsilavinimo kokybė. Nors kita vertus taip būtų išspręsta juodadarbių stygiaus problema, gausiai būtų papildyta neišsilavinusių žmonių armija. Nereikėtų "importuoti" baltarusių, kinų ir kitų šalių pigesnės darbo jėgos. Neraštingą tautą lengviau valdyti, pažadėjai, kad gyvensim geriau ir visiem aišku, niekas klausimų neuždavinėja: "kodėl?", "iš kur pinigų paimsit?" ir panašių. Kaip kažkokia užmiršta tauta sakydavo "Duonos ir reginių".
Tad mūsų švietėjams galbūt, priešingai reikėtų streikuoti, aiškinant jauniems žmonėms, kodėl reikalingas išsilavinimas, kas yra politika, populizmas, kaip veikia tie politiniai fokusai. Taip tai neduotų tokių greitų rezultatų, bet nuo to visų gyvenimo kokybė pagerėtų, ir nereikėtų naujienų skirstyti į "konservatorių užsakytos", "liberalų užsakytos" ar dar kokios partijos "užsakytos", o tiesiog ramiai klausytum žinias, nereikėtų skaityt "tarp eilučių", nereikėtų kelias dienas aiškintis kas užsakovas, kad deramai įvertintum padėtį.
Tad pabaigai klausimas pamastymui : "Ar verta kelti pedagogams algas?"

1 komentaras:

Anonimiškas rašė...

jo...